Voip Telefonlar Hakkında Audiocodes Ürünleri

Voip Telefonlar Hakkında Audiocodes Ürünleri

VoIP Telefonlar Hakkında: Audiocodes Ürünleri

Dijital dünyanın en önemli getirisi olarak farklı dijital ürünlerin de hayatımıza girişi söz konusu olmuştur. Bir nevi dijital dünyanın ajanları olarak kullanılan bu ürünler hakkında birçok farklı detaydan ve avantajdan bahsetmek mümkündür. Özellikle çeşitli firmaların iletişim becerilerini geliştirmeleri açısından bir dijital çözüm olarak kullanılan belli başlı kavramlar vardır. Bu kavramlar arasında internet telefonu olarak ifade edebileceğimiz çeşitli donanımlar oldukça dikkat çekicidir. Herhangi bir fiziksel yapılanma söz konusu olmaksızın tek bir ürünle firmaların bütün iletişim ihtiyaçları karşılanabilir hale gelmektedir. Bu sayede ortaya çıkan VoIP telefonlar sıklıkla tercih edilmektedir. Söz konusu ürünlerle ilgili olarak çeşitli donanımsal parçaların gerekliliği de söz konusu olabilmektedir. Bu anlamda Audiocodes küresel anlamda ses sıkıştırma işlevini sağlayan en önemli isimlerden bir tanesidir. Audiocodes gateway mevcut dönüştürücüler arasında oldukça iyi bir ses kalitesi sağlamaktadır.

VoIP telefonlar internet üzerinden ses iletiminin sağlandığı ürünler olarak ifade edilmektedir. Burada internet ve ses protokollerinin bir arada algoritması söz konusu olmaktadır. Özellikle tek bir telefon hattının kamuya açık kullanımını mümkün kılan bir ağ geçiş portuna ihtiyaç duyulmaktadır. Söz konusu portlar ile ilgili olarak mevcut kalitenin bütün bir iletişim ağını temelden etkilemesi mümkün olmaktadır. Bu sebeple kullanılan markaların sunduğu özellikler fazlasıyla ön plana çıkmaktadır. Bu özellikler arasında video görüşme sağlayabilme Microsoft Team özelliklerinin kullanılabilmesi gibi farklı kategorideki kullanım durumları yer almaktadır. Audiocodes mediapack serisi ile oldukça zengin özelliklerini barındırır hale gelmiştir. Analog serisi ile fazlasıyla dikkat çekici olan bu dönüştürücüler mevcut pazarda oldukça yaygın kullanılmaktadır. Ürünler arasında mp114 ve mp118 formları dikkat çekicidir. Markanın sayısal mediant serisi ise mediant 800 ve mediant 1000 formları ile tanınmaktadır.

Audiocodes küresel başarısı ile birlikte ülkemizde de önemli bir kullanım sayısına sahiptir. Tercih edilmesindeki en önemli sebepler arasında sistem entegratörlerine uygunluğu oldukça dikkat çekicidir. SBC alanında da iyi bir entegrasyon sağlayan marka ile alakalı olarak çeşitli server sistemleri ve iletişim kartları açısından da olumlu değerlendirmeler mevcuttur.

Teknoloji