Tarihin En Büyük Kalecileri

Tarihin En Büyük Kalecileri

Tarihin En Büyük Kalecileri

Efsanevi İtalyan kaleci Dino Zoff ile başlayalım. 1942 doğumlu olan Zoff, 1960 yılında profesyonel olarak oynamaya başladı. Daha sonra Avrupa Şampiyonası ve Dünya Kupası’nı kazandı ve onu ulusal bir kahraman yaptı. Gücü, olağanüstü reflekslerinde yatıyordu, bu da en zor atışlardan bile inanılmaz kurtarışlar yapmasına izin verdi. Joybet

Iker Casillas, 1999 yılında Real Madrid’de 16 yıl forma giyen İspanyol kaleci. Genç görünümüne ve nazik tavrına rağmen, Casillas ceza kutusunda bir devdi, nadiren hata yapıyor ve muhteşem kurtarışlar üretebiliyordu. Hızı ve çevikliği, çizgisinde daha uzun süre kalmasına izin verdi ve onu tarihin en başarılı kalecilerinden biri haline getirdi.

Sırada şu anki Manchester City kalecisi Ederson var. Ederson, 2018 ‘de kulübe katıldığından bu yana hızla bir isim yaptı ve şimdi dünyanın en iyilerinden biri olarak kabul ediliyor. Sadece mükemmel bir atış durdurucu değil, aynı zamanda mükemmel bir top kontrolüne sahip ve topun harika bir distribütörü. Pep Guardiola’nın zorlu oyun stili için mükemmel bir kaleci.

Son olarak, Premier Lig tarihindeki en temiz sayfalar için şu anki rekor sahibi David de Gea’ya geliyoruz. 2011 ‘den beri Manchester United’da olan De Gea, takımın bir ayağı haline geldi ve United’ı hem yurtiçinde hem de Avrupa’da çekişme içinde tutmak için çarpıcı tasarruflar yaptı. Sadece elit bir atış durdurucu değil, aynı zamanda inanılmaz refleksleri ile ünlüdür ve üst köşeye yönelik atışları pençelemesine izin verir.

Spor