Son Dakika Haberlerini Oku

Son Dakika Haberlerini Oku

Son dakika haberlerini okuşeklinde birçok ibare görmeniz mümkün internet sitelerinde. Buna habercilik dilinde “manşet” denir. Manşetler, genellikle son dakikada olan önemli olayları okuyuculara sunar. Bu bir savaş haberi de olabilir, bir deprem de. Genellikle konusu ciddi olan manşetleri, bazı haber siteleri okuyucuların dikkatini çekmek için alakasız haberler ile kullanabilir.

Bundan birkaç sene önce, hangi haberin herhangi bir değer taşımadığını ya da reklam amacı ile yapılıp yapılmadığını anlamak okuyucular açısından mümkün değildi. Örnek vermek gerekirse, insanlar ÖSYM sonuçlarını görmek isterken sayfalarca resim galerisi gezmek zorunda kalıyordu. Asıl okumaları gereken haber galerilerin 20. Sayfasında ancak ortaya çıkıyordu. Bu tarz haber siteleri halen daha mevcut olsa da, çoğu haber sitesi böyle yaparak okuyucu kaçırdıklarını anladıklarından, artık haberler konusunda daha dikkatli ve özenli davranıyor. Haber sitelerinin kendisine okuyucuların zevklerine ve okuma alışkanlıklarına göre daha iyi yollar belirlemesi her zaman kendi yararlarınadır. Bu şekilde daha fazla tıklanma ve daha fazla okunma elde edebilirler. Bu durumda hem haber sitesi, hem de okuyucular son derece mutludur. Her ne kadar galeriler minimuma inse de, gerçek ve salt haberlere yer verilse de, haber siteleri her şekilde reklamdan gelir elde etmeye devam eder.

Günümüzde reklamlar, okuyucuların okuma alışkanlıklarına göre evrim geçirmektedir. Genellikle haberlerin içinde yer alan reklamlar, artık internet sitesinin belirli alanlarında yer almaktadır. Okuyucular sadece istediklerinde bu reklamlara tıklayabilir ya da gezebilir. Yeni yönetmeliğe göre haber ya da içerik içinde reklam veya işbirliği yapılırsa bu belirli bir anahtar kelime ile belirtilmek zorundadır. Biz de okuyucularımızın okuma alışkanlıklarını ve okuma rahatlığını gözeterek haberlerimizi yayınlıyoruz.

Son dakika haberleri ve daha fazlası hakkında detaylı bilgi almak için şimdi https://www.canlihaber.com/  adresini ziyaret edin.

Genel Kültür Teknoloji