Parkelerin En İyisi Olarak Hangisi Tercih Ediliyor

Parkelerin En İyisi Olarak Hangisi Tercih Ediliyor

Yer döşemelerinde kullanılan kaplama türüne parke ismi verilmektedir. Parke, zemin kaplamalarında yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Bunun sebebi ise parkenin doğal bir malzemeden üretiliyor olmasıdır. Parkeler yere döşenirken parkenin sertliğini önlemek amacıyla parkenin altına plastik şilteler yerleştirilmektedir. Lamine parkenin doğal malzemeden üretiliyor olması sebebiyle zemin kaplamalarında yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.

 Lamine Parke Nedir?

 Lamine parke, sadece ağaçtan üretilmektedir. Ağaçtan üretildiği için de lamine parke % 100 doğal olma özelliğine sahiptir. Lamine parke dekorasyonu görsel olarak desteklemektedir. Ortamdaki yüksek frekanslı sesleri yutma özelliğine sahiptirler.

 Lamine Parke Neden Sağlıklıdır?

 Lamine parkeler % 100 doğal olan ağaçtan üretildiği için içinde sağlığa zararlı olan hiçbir maddeyi barındırmamaktadır. Ayrıca, ahşap olduğu için de insanın vücudunda bulunan enerjiyi büyük bir ölçüde emmektedir. Lamine parkeler, vücutta bulunan negatif enerjiyi emer ve insanda bulunan stresi tıpkı çıplak ayakla toprağa basarken ki gibi çekmektedir. Bu nedenle sağlık açısından da büyük ölçüde önemli yere sahiptir.

 Lamine Parkenin Laminat Parkeden Farkı Nedir?

 Laminat parke üretilirken MDF kullanılmaktadır. Laminat parkeler % 100 doğal değildir. Fakat lamine parke % 100 doğal ağaçtan üretilmektedir. Bu nedenle de lamine parke, laminat parkeden daha pahalıya satılmaktadır. Laminat parke sıkıştırılan talaşın üzerine reçinenin emdirildiği kağıt baskıya denir. Bu sebeple lamine parke tam bir parke olarak değil, güzel görünüşü olan kaplama malzemesi olarak geçmektedir.

 Lamine Parkenin Faydaları Nelerdir?

 Lamine parke daha öce de bahsedildiği gibi % 100 doğaldır ve doğal olması lamineyi diğer parkelerden daha faydalı kılmaktadır. İçerisinde sağlığa zararlı hiçbir madde barındırmamaktadır. Lamine parkeler yüksek frekanstaki sesleri yutma özelliğine sahiptirler. Ve bu sayede de bulundukları mekana akustik bir destek sağlarlar. Lamine parkeler eşsiz bir dekorasyon ürünleridir. Ahşapta bulunan doğallığı ve güzelliği mekanlara taşımak konusunda en estetik malzemelerdir. Lamine parkeler oldukça uzun ömürlü olmaları sebebiyle de çoğu kişi tarafından tercih edilmektedir.

 Siz de lamine parke hakkında daha detaylı bilgi almak ya da aklınıza takılan soruları sormak isterseniz eskaflloor.com adresine ulaşabilir ve merak ettiğiniz tüm sorular hakkında detaylıca bilgilendirme alabilirsiniz.

Genel Kültür