Özgül Özkan Konuştu Herkes Ağzı Açık Onu Dinledi

Özgül Özkan Konuştu Herkes Ağzı Açık Onu Dinledi

Özgül Özkan Konuştu Herkes Ağzı Açık Onu Dinledi

Troya Kültür Yolu Festivali ilk yıllarında bir festivale ev sahipliği yaparak hem Çanakkale’yi hem de Türkiye’yi kucakladı. Birçok Çanakkaleli kendi bayramını yaşattı. Özkan Yavuz, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısıdır. Konuşmasında bu olaya değindi ve her iki ülkenin de ev sahipliği yapmasının mantıklı olduğunu belirtti. Troya Kültür Yolu Festivali, her yaşa ve ilgi alanına hitap eden geniş bir etkinlik yelpazesini içeriyordu.

1.000’den fazla sanatçının katıldığı, birden fazla gün boyunca 112 etkinlik gerçekleştirildi. Ek olarak, tiyatro gösterileri, atölye çalışmaları, film gösterimleri ve sahne performansları dahil olmak üzere birçok başka etkinlik planlandı. Etkinliğin Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz’dan yapılan açıklamada, Troya Kültür Yolu Festivali’nde açık hava etkinliklerinin de olduğu belirtildi.

Kültür ve sanat maratonu 10 gün sürdü. Bu süre zarfında Hamidiye Tabyası’nda 57. Alay Senfoni ve Yüksek Sadakat konserleri gerçekleştirdik. Bu etkinlik, bu etkinlikle tamamladığımız bir maratonu içerdiği için önemlidir. Festival sürekli olarak orijinal kayıtlarını gölgede bırakıyor. Çanakkale halkı sürekli olarak kollarını açarak kucakladı. Ülkemizde düzenli halk etkinliklerinin yanı sıra binlerce katılımcılı konser, gösteri ve gösterilere ev sahipliği yaptı. Bu teşvik edici ulusal ve uluslararası etkinlikler büyük ilgi gördü. Halk kütüphanelerimizdeki ve okullarımızdaki birçok program da olumlu bir kabul gördü. Aileler çocuklarını tır tiyatromuzdaki gösterimize götürdüler. 1200 çocuğumuz seyirciler için gösteri yapıyordu. Troya Kültür Yolu Festivali, Çanakkale’de ilk kez bir festival düzenleniyor. Yerel halk arasındaki popülerliği, yaratıcısını yıllık kutlamalarından da keyif aldıklarını belirtmeye sevk etti. Onwin yeni giriş

Spor