Mekanik Duvar Saatleri Ürünleri Nelerdir

Mekanik Duvar Saatleri Ürünleri Nelerdir

Mekanik Duvar Saatleri Ürünleri Nelerdir?

Mekanik bir duvar saati, hareketi ve mekanizması ile karakterize edilen bir saattir. Bu saatler öncelikli olarak evlerde ve ofislerde kullanılmakla birlikte bazı kişiler araçlarında da kullanmaktadır. Bu saatler, şehirlerde veya büyük kasabalarda yaşayanlar için tanıdık bir manzaradır, ancak kırsal alanlarda da yaygındır. Mekanik duvar saatleri genellikle bir pil veya bir elektrik güç kaynağı ile çalışır. Zamanı kolay ve kesin olarak söylerler. Duvar saati modelleri arasında mekanik saatler önemli bir yere sahip durumdadır.

Aynalı pleksi saat, bir çan veya kanatçık ile o anki zamanı gösteren bir saattir. Bu saat türü genellikle yuvarlaktır ve metal, ahşap veya diğer dayanıklı malzemelerden yapılmıştır. Saatin kadranı genellikle büyük sayılara ve mevcut saati gösteren ibrelere sahiptir. Bazı mekanik duvar saatlerinde ay, gün ve yılın ek sayılar, harfler ve sembollerle gösterildiği bir takvim bulunur. Saatin yüzü, üreticinin tercihine bağlı olarak beyaz veya açık renkli olabilir. Birçok mekanik duvar saati, saatin kadranında hareket eden kollara sahiptir; diğerlerinin daha iyi görünürlük sağlayan sabit elleri vardır.

Mekanik Saatler Nasıl Çalışır?

Tüm mekanik duvar saatlerinde zemberek, kuvars kristali veya hareket sistemi bulunur; hepsi bir şekilde farklıdır. Ana yaylar, enerjiyi depolayan ve saatin ibrelerinin hareketiyle serbest bırakan sarmal metal çubuklardır. Bu yaylar, zamanı doğru tutmak için hareket sistemi tarafından düzenlenir. Kuvars kristalleri, bir saatin hareket sisteminin içine yerleştirilmiş titreşim üreten cihazlardır. Kristaller, doğru zaman işleyişi mekanizmaları oluşturmak için belirli frekanslarda titreşir. Her tür mekanik duvar saati, nasıl çalıştığı konusunda benzersizdir.

Çoğu mekanik duvar saati zamanı en iyi şekilde ölçer, kuvars kristali veya hareket sistemi kullanmaz. Bunun yerine zamanı ölçmek için bir ağırlık, menteşe ve sarma mekanizması kullanırlar. Bununla birlikte, bazı mekanik duvar saatlerinde saat, dakika ve saniyelerin sayılar ve harflerle gösterildiği analog bir kadranı da vardır. Her saatin iki ana parçası vardır: çerçeve ve kadran. Çerçeve, saatin tüm parçalarını bir arada tutar ve kadranı destekler; onu hasardan korur ve normal çalışma sırasında yerinde tutar.

Moda ve Yaşam