Kıymetli Tuz Masalı

Kıymetli Tuz Masalı

Masal oku Özlem babasından Pamuk prenses masal kitabını istedi çünkü Özlem Pamuk prenses masalını çok sever ve Pamuk prenses gibi giyinirdi. Ailesi özlem’in bu haline çok güler ve ona Pamuk prenses diye hitap ederdi günaydın pamuk prenses elbisesi ile dışarı çıktı arkadaşları çok şaşırmıştı ne kadar güzel bir elbise diye Özleme şaşkınlığını belli ettirdiler Özlem onlara Pamuk prenses kitabını gösterdi ve gelin hep birlikte Pamuk prenses tiyatrosu oynayalım dedi özlem’in günleri hep bu şekilde devam ediyor daha ve Özlem okul tiyatrosunda pamuk prenses rolünü oynadı ve herkes hayranlıkla izledi çünkü ama prenses gibi hareketler yapıyordu. O günden sonra özlem’in ismi Pamuk prenses Özlem diye söylendi.

Nasrettin hoca fıkraları Günlerden bir gün Osman belgesel izliyordu. Çok şaşkın bir şekilde İzel osman’a babası neden bu kadar şaşırdın diye sordu Osman ne kadar çok değişik hayvanlar varmış dedi. Babası istersen onu hayvanat bahçesine götürebileceğini ve orada istediği hayvanları görebileceğini söyledi Osman babasının hep kendisini anladı aslan masalı hikayesinin dinliyordum fakat bu sefer aksanı canlı görecekti hemen hayvanat bahçesine gittiler Osmanlı’da aslanın yanına gitti aksanı görünce çok şaşırdı gerçekten de ormanın kralı olmayı hak ediyor dedi çünkü aslan çok güçlüydü ve diğer hayvanlardan çok farklıydı Osman sana yemek verdikten sonra eve döndüler ve tekrar babasının aslan ile ilgili masal ve hikaye anlattı.

Yılmaz çocuk kıyafetleri satıyorlar hep yanına küçük çocuklar gelirdi Yılmaz ise küçük çocukları çok sever onlara masal ve hikaye anlatırdı küçük çocuklar Yılmaz’ın rengarenk elbiselerini çok beğenir ve hep orada alışveriş yaparlardı bir gün Yılmaz küçük kız çocuğu gördüğü küçük çocuğu elbiseleri yırtıktı ve hemen onu içeriye alıp güzelce giydirdi ve ona masal ve hikaye anlattı daha sonra karnını doyurup çocuğu evine gönderdi çocuk çok mutlu olmuştu Yılmaz’ın yanına gelen ailesi yeni model çok teşekkür edip elbiselerinin çok beğendiğini söylediler o günden sonra Yılmaz yoksul olan bütün kişilere ücretsiz olarak elbise verdi bu çocuk büyüyünce ise Yılmaz’ın yanında çalışmaya başladı ve Yılmaz o çocuk bütün insanlara masal ve hikaye anlattılar.

https://masaloku.com.tr/

Genel Kültür