Kimse Wout Weghorst

Kimse Wout Weghorst

Kimse Wout Weghorst’un Ne Yapmak İstediğini Anlamadı

Beşiktaş’tan ayrılmasına kesin gözü ile bakılmaya başlanan başarılı forvetin sergilediği hareketler, yorumcuların diline dolandı. Kimse Wout Weghorst’un ne yapmak istediğini anlamadı. Şenol Güneş de bu konuda açıklama yaparak Wout Weghorst’un net bir şekilde hedefini belirtmesini ve bu doğrultuda adım atmasını talep etti. Kasımpaşa maçında ikinci golü atan ve Dünya Kupası’nda göstermiş olduğu iyi performans ile birlikte adı Manchester United ile anılmaya başlanan Hollandalı forvet, taraftarın gönlünde taht kurdu. Kasımpaşaya attığı golün ardından sergilediği gol sevinci hem taraftarların hem de Şenol Güneş’in aklını karıştırdı. Bu gol sevinci ile birlikte hem teknik ekip tarafından hem de taraftarlarca gideceğine kesin gözü ile bakılırken menajerinden ise böyle bir durumun olmadığı yönünde açıklama geldi.

Şenol Güneş ise maç sonrasında yaptığı açıklama ile birlikte Wout Weghorst’un çok daha net bir şekilde ne yapacağını bildirmesini istedi. Taraftarla vedalaşması yetmez, yönetime bildirmesi gerekiyor yorumunu yapan Şenol Güneş, oyuncunun sahip olduğu özelliklere vurgu yaparak, ne kadar çok ihtiyaçları olduğunu da yineledi. Wout Weghorst’un Beşiktaş’a gelişi ile birlikte taraftarların özlemle beklediği bir forvete kavuşuldu. Ancak, oyuncunun dünya kupasında gösterdiği yüksek performansın ardından Avrupa’nın dev kulüpleri oyuncunun menajeri ile iletişime geçerek oyuncuyu renklerine katmak konusunda son derece ısrarlı. Manchester United’ın adı Aboubakar ile anılırken bir anda ibre Wout Weghorst’a kaymış gibi gözüküyor.

Wout Weghorst Beşiktaş’ta Çok Mutlu

Taraftarlar ile birlikte farklı bir bağa sahip olan Wout Weghorst, Beşiktaş’tan gitmek istemese de kariyerinde bu gibi fırsatların her zaman gelmeyeceğini de çok iyi biliyor. Manchester United gibi bir takımla adının anılması dahi heyecan yaratırken, transferin gerçekleşmesine bu kadar yaklaşılmışken menajerin oyuncuyu ikna etmesi bekleniyor. Wout Weghorst Beşiktaş’ta çok mutlu ve bunu vermiş olduğu bütün röportajlarda net bir şekilde ifade ediyor. Taraftarların kendisine göstermiş olduğu yakın ilgiyi ve sevgiyi her defasında belirten başarılı forvet, bu taraftara çok daha fazla sevinç yaşatmak istediğini söylüyor. Menajeri ise gelen tekliflerin önemine vurgu yaparken oyuncunun teklifleri ciddi bir şekilde değerlendirmesini istiyor. Bunun yanı sıra menajeri her ne kadar bir ayrılığın söz konusu olmadığını söylese de Şenol Güneş aynı fikirde değil.

Wout Weghorst arada kalmış durumda ve çevresine bahsettiğine göre tam olarak ne yapması gerektiğini bilmiyor. Bir tarafta çok büyük kulüplerden gelen teklifler diğer tarafta ise çok sevdiği Beşiktaş taraftarı bulunuyor. Kararını kısa süre içerisinde vermesi beklenirken teknik ekibin de bu konuda ısrarcı olduğu görülüyor. Özellikle Şenol Güneş kısa süre içerisinde oyunun karar vermesini ve bir seçim yapmasını istiyor.

Taraftarlar Gideceğini Düşünüyor

Oyuncunun Kasımpaşa’ya attığı gol sonrası sergilediği sevinç ile birlikte akıllar karıştı. Bu sevinç ile birlikte yorumcular ve taraftarlar gideceğini düşünüyor. Manchester United gibi bir kulüpten teklif gelmesi ile birlikte gideceğine kesin gözüyle bakılan Wout Weghorst için alternatifler düşünülmeye başlandı. Şu an itibariyle aynı seviyede ve boşa çıkan tek oyuncu Aboubakar gibi gözüküyor. Ancak oyuncunun geçmişte Beşiktaş’ta yaşadığı sorunlar nedeniyle tekrar Beşiktaş’a gelmesine çok uzak bir ihtimal olarak bakılıyor. Beşiktaş’ın maçlarına Joybet ile iddaa oynayabilirsiniz.

Aboubakar’ın adı Fenerbahçe ile anılıyor. Özellikle Pedro’nun sakatlığı ve Valencia dışında kalan forvetlerin de isteneni tam olarak verememesi nedeniyle yeni bir forvet arayışı doğdu. Fenerbahçe yönetimi hem ligi bilen hem de üst düzey futbol oynayan Aboubakar ile birlikte sezon içerisindeki olası forvet sıkıntısını net bir şekilde çözeceğini düşünüyor.

Spor