Her makyaj çantasında olması gereken 8 ürün

Her makyaj çantasında olması gereken 8 ürün

Makyaj çantanızın en altına baktığınızda kullanmadığınız kaç ürün çıkar? Koleksiyonunuzun tamamını temizleyip yeniden en iyilerle başlamayı istediğinizde bu kozmetik ürünleri size ulaşacak 8 esas üründür.

1. Renkli Nemlendirici

İster yoğun tempolu bir iş günü olsun ister gece arkadaşlarınızla buluşacağınız bir yemeğe gidiyor olun, renkli nemlendiriciler her zaman hayat kurtarıcı bir kozmetik ürünü olmuştur. Kızarıklığınızı ya da cilt tonunuzu hızlı bir şekilde eşitlerken, aynı zamanda da cilt bakımı yapan bu nemlendiriciler, makyaj çantanızın gözdesi olacak.

2. Concealer

Kapatıcı, güzelliğin mucize ürünüdür. Sizi aydınlatabilir, en sinir bozucu kusurları gizler ve birkaç saat uykunuzda bile uyanık kalmanıza yardımcı olur. Ayrıca göz kapakları ve dudaklarda bir astar olarak da kullanabilirsiniz. Çıkışından bu yana 25 yıl geçen bu ürün hala dünyanın her yerinde en çok satılan concealer olarak günlük makyajınızın vazgeçilmezi olacak. Başarılı renk seçenekleri ve yumuşak dokusu sayesinde çizgilenmeye sebep olmuyor ve cildinizle bir bütün içerisinde oluyor.

3. Allık

Çok fazla uygulandığında palyaço yanaklara sahip olabilecekken, yeterli miktarda ve doğru bölgelere uygulandığında tüm gençliği ve canlılığı yüze getiren harika bir ürün olan allıklar, pratik makyajın vazgeçilmezleri şüphesiz.

markara

4. Maskara

Ne zaman kendinizi yorgun ve uykulu hissederseniz, gözlerinizi uyandırmanız için bir maskara yeterli olacaktır. Gözlerinizin iki kat daha büyük ve canlı gözükmesi için yapmanız gerekense maskarayı alt ve üst kirpikleri eşit ve iki kat sürmek olacak.

eyeliner

5. Eyeliner

Eyeliner ile çok sayıda görünüm oluşturabilirken, kirpiklerinizin arasına hafifçe vurgular atarken bile, gözlerinizi daha belirgin ve genç bir görünüm için tanımlayabilir, daha dolgun görünmelerini sağlayabilirsiniz.

ruj

6. Ruj

Parlak ve bakımlı bir dudak, sıkıcı olan yüzü güzelleştirmenin en pratik ve zevkli yoludur. O yüzden makyaj çantanızda önemli bir yere sahip olacak bu üç ruj sizler için vagzeçilmezler arasında olacak.

kaş ürünleri

7. Kaş Ürünleri

Tam, kabarık bir kaş çifti sadece trend olarak değil, aynı zamanda size çok taze bir görünüm kazandırdığı için önemli. En doğal görünüme sahip olmak için, önce her zaman kaşınızın sonundan uygulamaya başlayın ve sonra ortaya doğru hareket edin.

8. Far Paleti

Yüzünüze basit bir göz farı ekleyerek, ofis görünümünüzden gece görünümünüze geçebilirsiniz. İster dumanlı bir göz olsun, ister basit bir altın ışıltı olsun, görünümünüzü bir tutamda yükseltebilirsiniz. Bu farlar ise bunu yapmak için mükemmel seçim olacak.

Kaynak: ilkhaberi.com

Moda ve Yaşam