Hakemin Göstermiş Olduğu Kırmızı Karta Çok Sinirlenen Futbolcular Hakeme Saldırıda Bulundu

Hakemin Göstermiş Olduğu Kırmızı Karta Çok Sinirlenen Futbolcular Hakeme Saldırıda Bulundu

Hakemin Göstermiş Olduğu Kırmızı Karta Çok Sinirlenen Futbolcular Hakeme Saldırıda Bulundu

Barak Bahar turnuvasının final maçı yapılırken hakemin futbolcuya göstermiş olduğu kırmızı kart sonrası yeşil saha birden karıştı. Taraftarium24 yapılan yorumlardan Gaziantep’in Karkamış ilçesinde kırsal mahalleleri arasında Şehit Cemal Bozkurt anısına düzenlenmiş olan Barak Bahar turnuvası finalinde Öncülerspor ile Yazıspor arasında karşılaşma düzenlendi. Şehitkamil ilçe Stadyumu’ndaki gerçekleşen final maçı 1-0 Öncülersporun üstünlüğü ile devam etme esnasında yapılan karşılaşmanın uzatma dakikalarında gerçekleşen bir pozisyon sonrası Yazısporun defans oyuncusuna hakem tarafından doğrudan kırmızı kart verildi

Kırmızı Kart Sonrası Hakeme Saldırı

Kırmızı kartın verilmesinin ardından Yazısporlu futbolcular kırmızı kart veren hakeme saldırıda bulundu. Canlı maç izle ile futbol severler tüm karşılaşmaları izleme olanağı buluyor. Sahada yaşanmış olan olaylara teknik heyet ve yedek kulübesinde ki bulunan futbolcular da dahil olurken yapılan final maçı şiddet olaylarına sahne oldu. Hakeme gerçekleştirilen saldırının sonrasında sahaya giren çevik kuvvet polisleri hakemi çembere alıp koruma altına aldı. Yeşil sahada yaşanmış olan kargaşa anları bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıdı. Tribüne ve stad dışına kadar yayılan olaylar polisin hızlı müdahalesi sonrasında son buldu.

Hakemin Kırmızı Kart Vermesi Sonrası Yaşanan Olaylar

Gaziantep’in Sarıkamış ilçesinde mahalleler arası yapılan karşılaşmada olaylar çıktı. Hakemin oyuncuya kırmızı kart vermesi sonrasında kırmızı kart alan oyuncunun futbol arkadaşları hakeme saldırdı. Polisin müdahalesi ile zor bir şekilde ayırt edilebilen tartışmadan Yazısporun defans oyuncusunun hakem tarafından direkt kırmızı kart verilmesi olayların çıkmasına sebebiyet verdi.

Karşılaşmanın 1-0 önde Öncüsporun üstünlüğü ile devam etme esnasında uzatma dakikalarını oynandığı anlarda gerçekleşen bir pozisyon sonrası hakem tarafından Yazısporun defans oyuncusuna kırmızı kart uygulandı. Bu durumu kabul etmeyen ve Yazıspor oyuncuları hakemin vermiş olduğu kırmızı karta tepki göstererek hakeme saldırdı. Yapılan saldırı sonrasında polislerin olaya dahil olması ile hakem polisler tarafından çevrelenerek korumaya alındı. Saha dışına da yayılan tartışma polisin müdahalesi ile belli bir süre sonra durduruldu.

Spor